Openheid binnen de Friese Bouwkring

Kennis, ervaring en innovatie komen samen bij De Friese Bouwkring. De leden van deze stichting komen zeven keer per jaar samen op unieke en interessante locaties, gerelateerd aan de bouw. Of dit nu met bouwkunde, architectuur, weg- en waterbouw of aanverwante vakgebieden te maken heeft, men steekt er altijd iets van op. We spreken met drie bestuursleden, Jan Wijbenga, Johan Dammers en Jacoba Hoeksma,
over de kracht en de diversiteit van de stichting.

Ieder vakgebied
Ervaringen delen is van alle tijden, dit gebeurde al ver voordat de in 1895 opgerichte De Vereniging De Friese Bouwkring en de in 1987 opgerichte Stichting De Bouwsoos Friese Kringen in 2007 met elkaar fuseerden tot De Friese Bouwkring. “Sindsdien zijn we erop gericht tijdens ongeveer zeven bijeenkomsten per jaar mensen uit de bouw samen te brengen. Niet om keihard zaken te doen, maar juist om kennis te delen; we hebben geen geheimen voor elkaar. Zodoende kom je meer te weten over onderwerpen waar je niet dagelijks mee te maken hebt, maar ontzettend interessant zijn. En altijd op een unieke locatie”, legt vicevoorzitter Jan Wijbenga uit. “Onze leden komen uit de bouw in de breedste zin van het woord en bekleden managementfuncties, zijn projectleider of juist opdrachtgever zoals de provincie of gemeente. Daarom zijn we erop gefocust in de bijeenkomsten diverse branches te vertegenwoordigen, zodat er altijd een raakvlak is met jouw vakgebied.”

Marker Wadden
Jacoba Hoeksma, PR & Communicatie, vult aan: “Juist omdat we op zulke unieke en interessante locaties komen, zijn de bijeenkomsten voor iedereen interessant. In april waren we bijvoorbeeld te gast bij een van onze leden met een nieuw woonconcept: prefabricage en verplaatsbare woningen die inspelen op de vraag naar kleine huishoudens. Hij nam ons mee in het concept en zijn bedrijf, we kregen een kijkje achter de schermen en zoals gebruikelijk sloten we af met een buffet. Tijdens dit buffet wordt altijd druk na gepraat en is er gelegenheid tot netwerken.” Iedere bijeenkomst draait om innovatie en is uitdagend. Tijdens de eerstvolgende editie gaat de reis per zeilschip naar Marker Wadden. “Deze eilanden in het Markermeer fungeren als een natuurlijk waterzuiveringssysteem, maar vormen ook een stuk natuur waar je kunt genieten van een strand, wandelpaden en vogelkijkplekken”, aldus secretaris Johan Dammers. Deze twee voorbeelden
benadrukken meteen de diversiteit van de stichting.

Passie voor de bouw
Om die diversiteit te waarborgen, representeert ieder bestuurslid een andere tak van de ‘bouwsport’. Wijbenga: “Dat is ook de kracht van de stichting. We zijn geen club die bij elkaar komt, sigaren zit te roken en hard zaken doet. We zijn een groep mensen met passie voor de bouw en delen met alle liefde onze kennis en ervaringen. Men durft vragen te stellen, is oprecht geïnteresseerd en wil graag leren over nieuwe ontwikkelingen. Of dit nu met woningbouw, infrastructuur of architectuur te maken heeft.” De Friese Bouwkring is er voor jong en oud, en maakt zich door het delen van kennis, ervaring en innovatie hard voor het verenigen van bouwend Friesland.

Artikel in Ondernemend Friesland Nr. 4 2019- Openheid binnen de Friese Bouwkring

Agenda

Aanpak Ring Zuid

Op donderdag 28 oktober was de Friese Bouwkring te gast bij het project Aanpak Ring Zuid in Groningen. Iedereen is inmiddels bekend met de overlast die je in de auto al...

Lees verder

Harlingen - SAIL 2022

Gezellig en informatief was het donderdag 2 november 2021 in Harlingen. Netwerken op gepaste afstand want er was veel te bespreken, alle leden hadden elkaar lang niet gezien.Op Tall Ship...

Lees verder

Update | Uitslag enquête

Met de Coronacrisis hebben we nog steeds dagelijks te maken. Gelukkig komen de dagelijkse werkzaamheden zoals we deze voor het virus gewend waren weer langzaam op gang. Maar in veel sectoren is...

Lees verder

Coronavirus en de bouw

De uitbraak van het Coronavirus raakt iedereen. Hoewel veel lopende bouwprojecten vooralsnog doorgang vinden, laat het Coronavirus ook de bouwsector niet ongemoeid. Dirk-Jan Westra, advocaat bouw & vastgoed bij Rotshuizen...

Lees verder

Planning bijeenkomsten

Het bestuur van de Friese Bouwkring heeft besloten de eerstvolgende bijeenkomst in april niet door te laten gaan vanwege het Coronavirus. De planning met betrekking tot de bijeenkomsten schuift hiermee door...

Lees verder

Update | Fijne Bouwvakantie

De Corona maatregelen zijn inmiddels iets versoepeld. Het bestuur van De Friese Bouwkring heeft gekeken of er in september weer bijeenkomsten georganiseerd kunnen worden. We zien bij het rondleiden van groepen nog veel...

Lees verder

In het stadshart van Groningen

Maandag 9 maart jl. bezochten een veertigtal leden van de Friese Bouwkring het in aanbouw zijnde WestCord Hotel. In het hartje van Groningen, aan de Grote Markt tussen Vindicat atque...

Lees verder

Nieuwjaarsborrel

Donderdag 30 januari jl. was het tijd voor de Friese Bouwkring nieuwjaarsborrel. Ruim 55 leden waren aanwezig bij Bierbrouwerij Dockum om te proosten op 2020. De nieuwjaarsborrel startte met het...

Lees verder

Waterstof toepassingen...

Maandag 25 november jl. was de Friese Bouwkring te gast bij Holthausen Groep in Hoogezand. Holthausen Groep is koploper als het gaat om duurzame mobiliteit met gebruik van waterstof. Van...

Lees verder

Stikstof en de bouwbranche

Na een hele reeks interessante bedrijfsbezoeken en rondleidingen was het maandag 14 oktober jl. tijd voor een bijeenkomst met een zeer actueel vraagstuk: ‘Wat betekent stikstof voor onze branche?’De stikstofproblematiek...

Lees verder

Excursie Marker Wadden

Donderdag 28 augustus jl. vertrok de Friese Bouwkring richting Marker Wadden. Marker Wadden is het nieuwste stukje Nederland: een groep natuureilanden die nieuw leven in het Markermeer brengen. De eilanden zijn...

Lees verder

Openheid binnen de Friese Bouwkrin…

Kennis, ervaring en innovatie komen samen bij De Friese Bouwkring. De leden van deze stichting komen zeven keer per jaar samen op unieke en interessante locaties, gerelateerd aan de bouw...

Lees verder

Ambachtelijke’ nieuwjaarsreceptie …

55 enthousiaste leden van de Friese Bouwkring meldden zich op maandag 25 januari jl.

Lees verder

Bouwen in Nederland met Bouwend Ne…

In de conferentiezaal van NVB-Vermeulen te Leeuwarden verzamelden zich op 23 november ruim zestig leden van de Friese Bouwkring. Zij waren gekomen voor een interactieve bijeenkomst. In de hoofdrol: Maxime...

Lees verder

Samen sneller duurzaam

Restaurant Lokaal 55 in Sneek was op 12 oktober jl. voor ruim vijftig leden van de Friese Bouwkring het brandpunt van duurzame innovatie.

Lees verder

Passie voor kaas

Ruim 50 Bouwkringleden hebben op 29 juli een bezoek gebracht aan de gloednieuwe kaasfabriek

Lees verder

Friese Bouwkring in de bak

Donderdag 28 mei j.l. zaten de leden van de Friese Bouwkring in de Bak, het café-restaurant, deel uitmakend van de vml. penitentiaire inrichting de Blokhuispoort.

Lees verder

Friese Bouwkring op alcoholische t…

13 april jl. waren rond de vijftig leden van de Friese Bouwkring te gast in het Boomsma Distilleerderij Museum aan de Bagijnestraat in Leeuwarden.

Lees verder

Innovatief knooppunt voor watertec…

In de recent geopende WaterCampus werden op 2 maart jl. ruim zestig leden van de Friese Bouwkring gedompeld in de wereld van innovatieve watertechnologie.

Lees verder
Nieuwjaarsnetwerkborrel

Nieuwjaars netwerkborrel

Het jaar 2015 werd op 19 januari ingeluid met een gezellige netwerkborrel. Plaats van handeling: Restaurant Lyf’s in Beetsterzwaag.

Lees verder
maandag 19 mei De toekomst in de Zorg

Samen netwerken

Herberg Smallingerland in Rottevalle was op 1 december het decor voor een gezamenlijke bijeenkomst van de Friese Bouwkring en zijn Groninger evenknie. De avond stond in het teken van netwerken...

Lees verder
maandag 19 mei De toekomst in de Zorg

Toekomst in de zorg en zorg voor d…

De transitie van de zorg maakt het voor de bouwwereld noodzakelijk om innovatief te denken en duurzaam te handelen. In Leeuwarden bouwen Jorritsma Bouw en Zorgpartners Friesland 250 zorgwoningen. Op...

Lees verder
Bjusterbaarlike stadstour

Bjusterbaarlike stadstour

Dat een excursie een uitstekende manier is om te netwerken bleek op 12 september. 48 leden van de Friese Bouwkring gingen op stap in en om een zonovergoten historisch Leeuwarden.

Lees verder